Aktuality

Lidé mají o referendum zájem, získali jsme už tisíce podpisů

Nedá se odhadnout, kolik máme v současné době podpisů potřebných k vyvolání krajského referenda o stavbě nové nemocnice v Malenovicích. Podpisové archy mají u sebe stále ještě naši dobrovolníci. Podle ohlasů jich jsou ale už teď tisíce a rychle přibývají.

Nápad uspořádat krajské referendum zveřejnil po novém roce senátor Tomáš Goláň. Naše iniciativa ho proto oslovila s nabídkou pomoci, kterou s radostí přijal. Začali jsme referendum připravovat, ale do našich plánů zasáhla krize s koronavirem. Novým impulzem pro nás bylo oznámení dalšího hlasování, které mělo proběhnout na zastupitelstvu v pondělí 4. 5. Právě v tento den jsme představili naše podpisové archy a spustili sbírání podpisů.

Zájem občanů kraje nás zaskočil. Jen před kongresovým centrem, kde probíhalo zastupitelstvo za mimořádných opatření, jsme vybrali 80 podpisů. Mnohem větší zájem naše akce vzbudila na internetu. Během prvních několika málo dní nás oslovily stovky lidí, vznikla první podpisová místa v obchodech.

Hned na druhý den nám někteří dobrovolníci oznamovali, že sami získali desítky podpisů. Zapojili se i zdravotníci.

Ondřej Martínek, zakladatel iniciativy

„Velmi mě potěšila zpráva od zdravotní sestry z jedné menší městské nemocnice. Psala, že se tam přesunula spousta zdravotníků, kteří odešli z krajské nemocnice kvůli chování současného vedení. Moc nám fandí a pustili se nadšeně do sbírání podpisů v nemocnici i po celém městě.“


Velké množství aktivních dobrovolníků se našlo také přímo mezi zaměstnanci KNTB. Ukazuje se tak jasně, že ani zdravotníci ze zlínské nemocnice si stavbu nové nemocnice nepřejí.

O obrovském zájmu vypovídají i data z našeho webu zachranme-batovku.cz. Během prvních pěti dnů od spuštění podpisové akce navštívilo stránku s petičními archy na 3000 lidí. Jak rychle se nám daří sbírat podpisy, uvidíme v příštích týdnech, až začnou přicházet podepsané archy od dobrovolníků. Už teď jsme ale přesvědčeni, že potřebných 29 000 podpisů se nám vybrat podaří.