Aktuality

Richard Kreml: Jednání zastupitelstva bylo odpudivé, jediná naše šance je sebrat parazitům klíče od domu

Richard Kreml je ortoped z kroměřížské nemocnice a zastupitel města Kroměříže. Angažuje se v boji za zachování dostupné zdravotní péče na Kroměřížsku a proti rušení oddělení v místní nemocnici. Je zakladatelem Facebookové skupiny Nemocnici levně nedáme.

Přinášíme vám komentář k zastupitelstvu konaném přesně před měsícem, na kterém zastupitelé odhlasovali pokračování projektu nové nemocnice v Malenovicích.

Richard Kreml: Jednání zastupitelstva bylo odpudivé, jediná naše šance je sebrat parazitům klíče od domu

Dnešní jednání (krajského zastupitelstva 4. května 2020) nebylo překvapivé. Bylo to odpudivé, bylo to sprosté, ale to vše se dalo čekat. Zástup 23 černých přikyvovačů vykonal to, co od nich Čunek a spol. žádali.

I lidé, kteří nevynikají v aritmetice, si na prstech rukou spočítají, že kraj nemá tiskárnu na peníze a tudíž ani na novou nemocnici, a už vůbec ne na stavbu a souběžný provoz čtyř stávajících. Je to neúprosná tunelářská logika, se kterou v Česku máme bohatou zkušenost – první krok tuneláře je podnik zadlužit a dostat do neřešitelné situace. Následně přichází na scénu zachránce, se skvělým know-how, který nemocnice z krize vyvede, ale nebude to zadarmo. Bude chtít duši. Dnes to ještě hodně lidem nedochází, vždyť ti pánové v dobře střižených oblecích vypadají tak seriózně. Zdání bohužel krutě klame. Ani ďábel s krvavými úpisy nepřichází jako trhan.

Že malujeme čerta na teď? Pamatujete, jak Zlín přišel o Vodárny? Úplně stejný scénář.

Občané Zlínského kraje udělali jednu zásadní chybu – ve volbách svěřili klíče od kraje tomu, kdo si důvěru nezaslouží a v našem kraji se chová jako na dobytém území. Teď si dobyl 350 miliónů, ve hře jsou 3% obvyklé provize z 12ti (?) miliard, kolik by stavba dle reálných odhadů stála.

Co dál, ptáte se? Čunkovo kouzlo má jediné slabé místo – další volby. Nezachráníme to, co je pryč, jediná naše šance je sebrat parazitům klíče od domu. Je třeba se oprostit od nechuti k politice – pokud jí podlehneme, budou se politice věnovat právě ti, kvůli kterým se nám dnes u přenosu zvedal žaludek. Musíme přijít k volbám, musíme politiku utvářet, musíme žádat jasné odpovědi, jasná stanoviska, rozptylovat mlžení. Pečlivě sledovat, kdo je na kandidátkách, eliminovat nové Vaculíny, Pijáčky a podobné Čurdy. Je třeba vypráskat z kraje Gazdíkův STAN, intrikány z prodejné SPD, zkusit přesvědčit chronické voliče KDU, že mají se mají svým zastupitelům podívat pod prsty. A hlavně přesvědčit ty, kdo kdo k volbám nechodí, že je čas volit.

Nečekejte, že to půjde samo. Bude to zatraceně těžké, bude to o vůli, o lidech, o moudrosti a o racionálních kompromisech. Je třeba hledat nejen zbraně proti zvůli, ale také cesty k sobě. Deset malých kandidátek nemá šanci, je potřeba hledat průsečíky. Na kraji nejde o ideologii, ale selský rozum, schopné manažery a slušné lidi.

Dobrá zpráva dnešního dne je, že se začínají rýsovat alternativy: Martina Hvozdenská, která se dokázala opakovaně postavit za zaměstnance Baťovky a Čunka dostala do rozpaků. Tomas Pajonk, Olga Sehnalová, nebo Liduška Šromotová. Michal Dvouletý, pan Mařák i schizofrenně koaliční Aňáci jako Michal Filip nebo Jiří Sukop, kteří si řekli svoje. Omlouvám se všem slušným, které jsem nejmenoval, ono se to nedalo sledovat celé. Díky všem, kdo se tohoto masakru zúčastnili a statečně argumentovali navzdory přesile.

Občané Zlínského kraje mají proti sobě skupinu s nepředstavitelnými finanční prostředky. Čekejte, že na podzim bude Čunek úplně všude. V novinách, na FB, na bilboardech. Na toaletním papíru. Otevřete lednici, bude tam.

Je třeba Čunka, Gazdíka a celou tuto partu zařadit do zástupu temných postav a odeslat do smutné historie. Je to nutné, pro nás, pro naše děti. Nebude to snadné, ale dáme to.

P.S.: první, co potřebujeme, pozvat co nejvíc slušných lidí do naší skupiny. Pokud nedostaneme informace k lidem, budou se rozhodovat podle úsměvů na billboardech. Prosím, sdílejte a zvěte.